Znikający Tint2

Cześć,
po dzisiejszej aktualizacji i ponownym uruchomieniu laptopa nie chce się uruchomić tint2. Po wybraniu w “konfiguracji” wybranego paska pojawia się on na chwilę i znika. Znalazłem podobny temat z tamtego roku i wykonałem zawartą tam instrukcję uruchomienia panelu poleceniem. Uruchomił się ( niestety niekompletny, brak jest ikon sieci, baterii, głośności i pamaca) po czym zniknął. Poniżej to co pokazała konsola"

==>> tint2 -c ~/.config/tint2/brazowy.tint2rc
tint2: Using glib slice allocator (default). Run tint2 with environment variable G_SLICE=always-malloc in case of strange behavior or crashes
tint2: xRandr: Found crtc's: 3
tint2: xRandr: Linking output eDP-1 with crtc 0, resolution 1366x768, DPI 125
tint2: xRandr: crtc 1 seems disabled
tint2: xRandr: crtc 2 seems disabled
tint2: No XSETTINGS manager, tint2 uses config option 'launcher_icon_theme'.
tint2: Loading config file: /home/wiini2/.config/tint2/brazowy.tint2rc
tint2: real transparency off.... depth: 24
tint2: panel items: PLTSBPCPP
tint2: Systray composited rendering on
tint2: Found power device BAT0
Found battery "BAT0"
tint2: Found power device AC
Found mains "AC"
tint2: nb monitors 1, nb monitors used 1, nb desktops 2
tint2: panel 1 uses scale 1 
tint2: Loading icon theme cache...
tint2: Could not open file /home/wiini2/.local/share/applications/calamares.desktop
tint2: Kernel uevent interface initialized...
tint2: Could not find icon '(null)', using default.
tint2: systray window 60817428
tint2: systray started
Icon path not found in cache: theme = Vertex-Maia, icon = /home/wiini2/png/shutdown.svg, size = 35
tint2: Loading icon theme Vertex-Maia:
tint2:  'Vertex-Maia',tint2:  'breeze',tint2:  'gnome',tint2:  'hicolor',tint2: 
Adding icon path to cache: theme = Vertex-Maia, icon = /home/wiini2/png/shutdown.svg, size = 35, path = /home/wiini2/png/shutdown.svg
Icon path not found in cache: theme = Vertex-Maia, icon = /home/wiini2/png/arrow-5-right.png, size = 35
Adding icon path to cache: theme = Vertex-Maia, icon = /home/wiini2/png/arrow-5-right.png, size = 35, path = /home/wiini2/png/arrow-5-right.png
Naruszenie ochrony pamięci (zrzut pamięci)

Nie wygląda to dobrze.
Proszę o wsparcie bo bez paska jest niefajnie.

Sprawdziłem na dwóch kernelach 5.10 i 5.15, dzieje się to samo.

Niestety, ale te logi nic nie mówią o przyczynie wykrzaczenia.
Sprawdź jakieś inne configi tinta.

Sprawdzałem, na każdym jest to samo :frowning:

Nie mam pomysłu co to może być.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś problem z systray, gdzieś czytałem o takich problemach - ale to bardziej strzał.

Czy możesz spróbować odpalić bez systraya?

Abt wywalić systray znajdź w configu linię - przykładowo:

panel_items = PPPPPPLTSEPBCPPE

i usuń literę S.

hmm, mam 3 laptopy z Maboxem i zaktualizowałem najpierw ten ze znikającym tint2. Na wstępie miałem zapytanie czy zastąpić glfw-wayland przez extra/glfw i wcisnąłem tak. Po aktualizacji znika tint2. W drugim laptopie nie było tego zapytania i nie znika tint2. W trzecim było to zapytanie i po wpisaniu tak, tint2 znika. Może to jest przyczyna. Można to usunąć?

Ten pakiet nie ma związku z tint2 - to zapewne jest zależność do jakiejś innej paczki.

Ja na laptopie go nie mam, a na blaszaku mam. Na obu tint2 działa dobrze po aktualizacji.

Usunięcie S niestety nie zadziałało :frowning:

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale po uruchomieniu laptopa tint2 jest normalnie, do czasu ruszenia myszką, wtedy znika.

Czy możesz sprawdzić jakie masz zainstalowane wersje tint2 na wszystkich kompach?

$ pacman -Q tint2
tint2 17.0.2-5

we wszystkich 17.0.2-3

To nie jest wersja dostarczana przez Maboxa!
Mabox dostarcza załatanego tint2 (z patchem) z wyższym numerem kompilacji 17.0.2-5

To jest wersja dostarczana przez Arch/Manjaro - która niestety wykrzacza się u niektórych użytkowników.
Wygląda na to, że popsułeś konfigurację repozytoriów.
Nigdy nie należy bezrefleksyjnie aplikować zmian konfiguracyjnych dostarczanych w plikach .pacnew
Sprawdź /etc/pacman.conf

Repozytorium Maboxa musi być w nim wymienione jako pierwsze - przed innymi.
Dodaj je przed [core].

[maboxlinux]
SigLevel = Optional TrustAll
Server = http://repo.maboxlinux.org/stable/$arch/

i zainstaluj aktualizacje.

Zastosuję się do wskazówek zaraz po powrocie do domu, ale już teraz mogę napisać, że niczego nie zmieniałem, nie grzebałem w ustawieniach ( bo się na tym nie znam ).
Na tym gdzie nie znika tint2 też jest ta sama wersja ( to jest mój serwer domowy).
Dam oczywiście znać jakie będą efekty.

Edit:
Chyba już wiem
tutaj zmieniałem

Zaktualizowałem do 17.0.2-5, nie pomogło :frowning:

A restartowałeś system po aktualizacji?

:slight_smile: tak, to akurat pamiętam żeby zrobić.

No nic, teraz nie mam czasu, ale w weekend przeinstaluję system jeśli nie znajdzie się rozwiązanie.