Problem z instalacją drukarki

Continuing the discussion from Problem with install printer on wi fi:

Mam problem z instalacją drukarki Brother DCP-J315W. Gdy wstawim polecenie:

sudo systemctl enable org.cups.cupsd.service
to wyświetla mi 
```enable unit: Unit file org.cups.cupsd.service does not exist.
Może ktoś spotkał się z takim problemem i potrafi mi pomóc

Nie wiem skąd wziąłeś takie polecenie i taką nazwę usługi, ale w Manjaro (czyli w Maboxie też) usługa nazywa się cups, czyli:

sudo systemctl enable cups

Na początek warto zainstalować metapakiet manjaro-printer - jeśli jeszcze go nie masz zainstalowanego.

Arch Wiki podaje poprawnie, tylko nie doczytałeś. Usługa niemal półrocza nie nazywa się org.cups.cupsd.service tylko cups.service

Przedstawię Ci polecenia na Manjaro i to działało.
sudo pacman -S cups manjaro-printer

sudo systemctl enable org.cups.cupsd.service

sudo systemctl start org.cups.cupsd.service

sudo pacman -S system-config-printer

yaourt brother-dcpj315w

yaourt -S brscan4

sudo brsaneconfig4 -a name=Brother model=dcpj315w ip=192.168.000.000
Proszę o wskazanie błędów. Na początku informuję , że jestam początkującym użytkownikiem Linuxa.

Dokładnie to samo musisz zrobić pod Maboxem.
Zastępując yaourt za pomocą yay.
I używając poprawnej nazwy usługi (cups.service zamiast org.cups.cupsd.service)

Mam problem którą obcję wybrać?

1 brother-dcpj315w (zainstalowano) (Build Files Exist)
==> Paczki do zbudowania od zera?
==> [N]one [A]Wszystkie [Ab]Anuluj [I]Zainstalowane [No]Nie zainstalowane lub (1 2 3, 1-3, ^4)

A między czym ten wybór? Z tego co widzę zarówno brother-dcpj315w jak i brscan4 jest tylko jeden, więc nawet nie powinno pytać. No, chyba że pakiet już jest zainstalowany, to wtedy może zapytać jak na obrazku o ponowną instalację.

Dzięki za pomoc pozdrawiam.

Dzięki za pomoc pozdrawiam.

Dzień Dobry
Wczoraj pomagałeś mi z drukarką Brother. Zrobiłem wszystko zgodnie z twoimi zaleceniami a mimo to drukarka nadal nie jest połaczona.

sudo pacman -S cups manjaro-printer

sudo systemctl enable cups.service

sudo systemctl start cups.service

sudo pacman -S system-config-printer

yay brother-dcpj315w

yay -S brscan4

sudo brsaneconfig4 -a name=Brother model=dcpj315w ip=192.168.000.000

Adres IP drukarki na pewno jest poprawny? Bo mi to średnio wygląda. Przeskanuj swoją sieć, najpewniej będzie to zakres 192.168.0.0/24:

nmap -sP 192.168.0.0/24

i podmień na IP, jaki będziesz miał przypisany do drukarki.

wpisałem to polecenie które mi dałeś ale wyskakuje mi : nie znaleziono takiego polecenia. A jeśli chodzi o adres IP to końc ówka jest 227.Pomyliłem się wpisując.

Najdziwniejsze jest to,że skaner działa a drukarka nie.

Skoro nie ma takiego polecenia to nmap nie jet zainstalowany. Doinstaluj i sprawdź w tacce systemowej → Applet Network Manager jaką dokładnie masz sieć. Bo u mnie np. będzie 192.168.2.0/24

brscan to oprogramowanie dla skanerów, drukarkę musisz sobie oddzielnie skonfigurować czy to przez manjaro-printer, czy inny program do zarządzania drukarkami.

Dzięki za informację pozdrawiam