Lager live instalcja

Witam. Jak zainstalować leger live do portfela nano s. Bedę wdzięczny za wskazówki robię tak jak jest na stronie producenta ale w pewnym momencie nie idzie dalej. utkonołem na 5 punkcie

Nie baw się w tę instrukcję – to są instrukcje dla Ubuntu. Program jest w repozytoriach, po prostu go zainstaluj komendą

pamac install ledger-live-bin

Program powinien pojawić się w menu, uruchamiasz go, a potem ustawiasz tak jak na filmiku

1 Like

Dlaczego nie mogę tu hasła podać klawiatury jak by nie widział ?

Add
Mabox_20230627-00-03-51
images

Wszystko jest ok, po prostu nie dostajesz wizualnego feedbacku. Jakby co to możesz to sobie zmienić :wink: (choć bardziej polecam wyposażyć się w klucz sprzętowy i nim autoryzować, bardzo wygodne)
https://wiki.archlinux.org/title/Sudo#Enable_password_input_feedback

1 Like

eh dziś tego nie ogarnę muszę rozkminić gdzie to komende wpisać bo jak narazie stoje w miejscu.
~ $ /etc/sudoers

bash: /etc/sudoers: Brak dostępu

mam taki komunikat co zle robię

Muszę trochę o tym poczytać :slight_smile: dzięki za pomoc. Jak masz jakięś ciekawe materiały o myboxie to chętnie poczytam. pozdrawiam.

Nic dziwnego, /etc/sudoers to nie komenda, a plik, który masz wyedytować – choć zalecam dużą ostrożność, bo jak źle wyedytujesz to możesz sobie uceglić system :wink:

jest jakiś manual jak to zrobić?
zależy mi na tym żeby podłączyć LN S dlatego zaczołęm przygodę z linuxem

Kolega chyba zaczyna dopiero z linuksem.
Trzeba wpisać w konsoli
sudo nano /etc/sudoers
tutaj też pojawi się prośba o hasło i nie będzie widać wpisywanych znaków. Po wpisaniu hasła enter i wtedy w okienku, które się otworzy dopisać Defaults pwfeedback.
następnie nacisnąć ctrl+x. Jak wyskoczy pyatnie czy zapisać to nacisnąć y.

2 Likes

Jak kolega wyżej napisał :slight_smile: Choć ja polecałbym visudo – nie ochroni przed przypadkowym odebraniem sobie uprawnień, ale już przed literówkami czy błędnym formatem jak najbardziej :wink:

1 Like

to moje pierwsze podejście z kanału na YT świat linuxa dowiedziałam się o MB i że to polski jeszcze do komend konsoli nie dotarłem narazie poznaje od strony graficznej. więc jestem totalnie zielony, dzięki za odpowiedz.

Ok dzięki Wam Panowie udało się zainstalować LL. Teraz kolejny problem nie mogę się połączyć przełączałem porty tu nie ma problemu.

Mabox_20230627-20-14-27

wykrywa LNS ale nie łączy :thinking:

Problem rozwiązany

To może kolega by opisał jak rozwiązał problem. Tak dla innych, gdyby szukali pomocy.

Oczywiście
ustawiłem regułę udev zgodnie z manualem na stronie Lagera
Pozdrawiam.