Język maboxa

Dzień dobry,
z ciekawości zainstalowałem nowego maboxa na dysku zewnętrznym i już na starcie zaskoczył mnie brak menu do wyboru języka i klawiatury oraz sterowników. Wszystko wystartowało po angielsku. Nie zrażony tym zainstalowałem wszystko wskazując nasz ojczysty język, ale po restarcie wszystko było po angielsku. Spolszczyłem w ustawieniach, ale wciąż część jest po angielsku, a część po polsku. Pytanie czy to można jeszcze jakoś zmienić czy tak już musi zostać?
No chyba, że ja coś zrobiłem nie tak, to jesli można prosiłbym o wskazówkę na przyszość. Chciałbym zainteresować kilka osób tym systemem, ale w takiej formie nie przejdzie.

Najprościej to przy bootowaniu systemu Live należy wybrać język polski i polską klawiaturę i przeprowadzić instalację mając system uruchomiony w języku, którego chcesz używać.

A teraz możesz spróbować jeszcze drugiego sposobu, usuń plik ~/.config/mabox/.lang

rm -f ~/.config/mabox/.lang

I przeloguj się.

Jeśli nie zadziała to możesz próbować ręcznie skopiować pliki z /usr/share/mabox/lang/pl w odpowiednie miejsca w katalogu domowym.

Zadzialalo. Z ciekawoci jeszcze raz uruchomilem z pendrive bo jak napisalem w pierwszym poscie nie bylo okna wyboru jezyka i klawiatury i po odpowiedzi zglupialem ( czyzbym przegapil?), ale nie ma. Od razu uruchamia sie system po angielsku, z ktorego teraz pisze (dlatego nie ma polskich liter).
Nagram obraz jeszcze raz, moze cos przy nagrywaniu obrazu sie popsulo.

No wlasnie nie ma tego okna.

No to dziwne, screena zrobiłem teraz z ostatniej wersji iso 201204, która jest na Sourceforge i w repo.
Może przegapiłeś? Po jakimś czasie (kilku sekundach) bootowanie rusza dalej.

Przez dluzsza chwile jest czarny ekran, po czym wskakuje lista uruchamianych procesow, a na koncu jest uruchomiony system. Zaraz nagram jeszcze raz i zobacze. Pendrive mam na ventoy z kilkoma systemami, moze to tez ma znaczenie. Chociaz manjaro kde startuje z tym oknem.

tak to wygląda u mnie:

https://drive.google.com/file/d/1f-6o5Slv8XL3RKVkqq2Jnb73s-4Pdmxf/view?usp=drivesdk

To jednak wina ventoya. Ten sam obraz nagrany bezpośrednio na pedrivie startuje z oknem wyboru, a z ventoya bez okna.