Czy zagląda tu ktoś z Polski?

Co prawda forum jest po angielsku… choć może bardziej globish :wink:
Ale mamy też kategorię w języku ojczystym.
Tak więc zapraszamy do dyskusji :slight_smile:

2 Likes

Tak! ML bardzo przypadł mi do gustu, nie mam problemów z użytkowaniem, chociaż pomocy póki co jeśli z czymś sobie nie radzę muszę szukać na zagranicznych forach Manjaro.
Szczerze - mnie się nie chce, ale dobrze by było stworzyć bazę treści, poradników etc. opartych o ML żeby w razie problemów użytkownicy mogli właśnie tutaj znaleźć pomoc. Może z czasem ktoś znajdzie czas i chęci na poszerzenie treści na forum. Tego Wam i sobie życzę. Powodzenia!

1 Like

Pomocy możesz szukać też tutaj :slight_smile:
Co do materiałów o Maboxie to w wolnych chwilach tworzę i uzupełniam Przewodnik użytkownika - trochę podstawowych rzeczy tam już jest.
Noszę się też zamiarem nagrania filmiku z wprowadzeniem do Maboxa… ale to pewnie po kolejnym wydaniu nowej wersji.

Witam,
pozdrawiam Wszystkich forowiczów z Polski, ML wymiata :love_you_gesture:t2:

5 Likes

Witam wszystkich .
Super dystrybucja , pozdrawiam

2 Likes

Dzień dobry!

Dobra robota, dev z Krakowa jak zgaduję?

pozdrawiam,
Sklo

2 Likes

Dzięki,
Nie z Krakowa, choć w sumie niedaleko :slight_smile:

Jasne, że zagląda:) Codziennie.

1 Like

Niekoniecznie z Polski - bo mówiących po Polsku jest na całym świecie sporo. Ja akurat jestem z Francji Centralnej -pochodzę oczywiście z Polski a we Francji ponad 10 latek. Ze wszystkich linuxów opartych na Archu - Mabox najbardzie przypadł mi do gustu. Z lunuxami mam do czynienia od 2002 roku (coś koło tego)
Pozrdawiam.

Melduje się i ja. Zdecydowanie z Polski i to centralnej :wink:
Od 17. miesięcy zakochana w Maboxie :heart:

1 Like

Ano zaczął zaglądać. Pozdrawiam wszystkich.

2 Likes

Hej mam pytanie. Jak wygląda granie w gry na tym systemie? Bez problemu pobiorę steam albo Lola?

Dokładnie tak samo jak w Manjaro.

Mógłbyś rozjaśnić? Bo z linuxem mam do czynienia tylko z ubuntu i to w szkole

To może być trudno wyjaśnić, skoro twoje doświadczenie z Linuxami jest praktycznie żadne :slight_smile: Steam bez problemu zainstalujesz, to czy zagrasz zależy już od samej gry i twojego sprzętu. O LoL się nie wypowiem, nie znam gry.

1 Like

Dużo zależy od sprzętu, jaki posiadasz. Przede wszystkim od karty graficznej. Chodzi o sterowniki do tejźe karty. Producenci kart graficznych traktują Linuksa po macoszemu i dają niekiedy “niepełnosprawne” sterowniki. ma znaczenie również architektura samego wyświetlania grafiki, mianowicie X.org (spadkobierca Uniksowego X11), jest dość przestarzałym rozwiązaniem. Nowszym jest Wayland, forsowany przez Ubuntu i Fedorę. Wydaje mi się, że do grania najlepsze będzie jednak Ubuntu, bo wiele gier, nawet mających natywne wersje pod Linuksa - choćby wiele gier z rodzimego GOG’a mają instalatory specjanie pod Ubuntu i czasem trzeba się nakombinować z bibliotekami. Siedzę w tym temacie od dawna i nie jest źle, ale nie wszystko ze Steama odpalisz, nawet przez ichniego Potona. Popróbować zawsze warto, w razie czego służę pomocą w miarę swojej wiedzy i możliwości. Dodatkowym kłopotem jest, jak już napisał @Tomek,Twoja nikła znajomoć Linuksa jako takiego, ale chcę Cię bardzo zachęcić do opanowania tego systemu, zwłaszcza dystrybucji Mabox oraz Manjaro, bo to bardzo wdzięczne OS’y, sprawiające mniej kłopotów niz Windows 10, który doprowadza mnie do białej gorączki.

2 Likes

Mogę mieć Windowsa i Linuxa na jednym dysku czy muszę osobne partycję robić?

Na jednym dysku możesz mieć, ale nie na jednej partycji. Pytań o takie podstawy spodziewałbym się raczej od swoich dziadków niż od ucznia szkoły :stuck_out_tongue: Zanim zaczniesz nas zarzucać takimi banalnymi pytaniami spróbuj poszukać odpowiedzi w internecie. Odrobina samodzielności nie boli, a wręcz jest wymagana jeśli chcesz bezproblemowo używać Linuxa.

Co do samej instalacji obok W, kompletną instrukcję masz tutaj.

Nie przejmuj się, ja mam obecnie dużo czasu, jak będziesz miał jakieś pytania, pisz na priv, bo może faktycznie nie ma póki co nadużywać Forum. Pozdrawiam.

Pozdrowienia z okolic Tucholi ( Bory Tucholskie ) :grinning:

2 Likes