Brak nowych motywów Maboxa instalowanego ze starszej wersji

U mnie jak zawsze coś nie tak :wink:
Gotowe motywy trzeba jakoś dociągać? Super jest ten fioletowy (CyberPunk-Neon), ale u mnie nie ma. W repozytorium też nie widzę.

Wszystko jest w porządku. Te motywy są ustawieniami użytkownika - a te nie są dostarczane przez aktualizacje pakietów. Jesli masz Maboxa instalowanego z wcześniejszej wersji to możesz doinstalować paczkę mabox-themes-eithne i próbować ustawić samodzielnie. Jeśli będziesz miał ochotę w to się bawić to zgłoś się po dodatkowe pliki (conky,tin2 i schemat kolorów dla jgmenu)

Trochę namodziłem i wygląda podobnie, ale menu faktycznie by się przydało zmienić, a tego to już nie dam rady i bym prosił o pomoc. :slightly_smiling_face:

niestety ten motyw menu akurat jest pusty :thinking:

Dobra postaramy się ogarnąć temat krok po kroku.

Jeśli masz zainstalowane aktualizacje to odpal:

mb-jgtools update

To powinno nadpisać konfigurację menu - w sensie zawartości. Kolorki w następnym kroku…


Plik z kolorkami dla Menu, Paneli bocznych i wszsystkich innych toolsów na bazie jgmenu:

menu_border = 3
item_radius          = 0
item_border          = 0
color_menu_bg = #091833 90
color_menu_border = #023748 100
color_norm_bg        = #2b303b 0
color_norm_fg = #0ABDC6 100
color_sel_bg = #711c91 100
#color_sel_fg = #091833 100
color_sel_fg = #eeeeee 100
color_sel_border = #711c91 100
color_sep_fg = #0ABDC6 20
color_title_bg = #000B1E 100
color_title_fg = #0ABDC6 100
color_title_border = #023748 60

Tint2 skopiuj sobie:

cp /usr/share/mabox/lang/pl/.config/tint2/mabox2001neon.tint2rc ~/.config/tint2/

Chyba tyle, tapeta powinna być też u ciebie już, ale ta twoja też jest fajna :slight_smile:

==>> mb-jgtools update
/home/wiini2/.config/mabox/mabox.conf: linia 5: Sans: nie znaleziono polecenia

to chyba coś z czcionką:
linia 5: menu_font_family=Noto Sans Medium

Tak już mi o tym doniesiono wczoraj… Ale to i tak powinno zadziałać, sprawdź menu itp.
Spróbuj sobie zmienić np. czcionkę w menu.

Działa :grinning:

Wielkie ukłony i podziękowania.
Nie wiem tylko dlaczego nie zapisał ustawień conky i zostały te z ostatniej zmiany ( w brązach :thinking: ). To nie jest oczywiście żaden problem bo zmienię i zapiszę pod innymi nazwami i chyba powinno wtedy już pamiętać.

No to elegancko, cieszę się.
Dalej sobie ogarniesz zapewne już po swojemu :slight_smile:

Jeszcze tylko podpowiem:

mb-setvar right_bottom_img=/usr/share/mb-jgtools/mabox-neon.png
mb-setvar places_bottom_img=/usr/share/mb-jgtools/mabox-neon.png

Dla zmiany bajeranckich obrazków na dole w panelach :slight_smile:

Conky i tinta2 musisz sobie samodzielnie wybrać - w menu ustawień się to łatwo robi.

Dziękuję, już wstawione :wink: