Autologowanie do pulpitu

Hello. Podczas instalacji mabox-a jest możliwość ustawienia automatycznego logowania użytkownika podczas uruchamiania systemu, ale jeżeli tego się nie zaznaczy, to potem “wyklikanie” tego w systemie nie jest już takie proste. Dobrze byłoby dodać to do systemu. Chyba że jest, a nie zauważyłem.


ps. system działa świetnie na AMD E-350D APU, jest wspomaganie sprzętowe w kodi vaapi i już parę dni bez problemów leci hbo go. :slight_smile:

Cześć,
Wydaje mi się, że wyklikać tego się nie da - nie znalazłem takiej opcji w ustawieniach LightDM.
Pozostaje chyba edycja pliku /etc/lightdm/lightdm.conf (jako root - dostępne przez menu kontekstowe w PCManFM) i odpowiednie skonfigurowanie linii:

autologin_user=nazwa_użytkownika

Samo autologin_user=nazwa_użytkownika, nic nie dawało. Siedziałem nad tym kilka godzin. Jeszcze trzeba było konfigurować pam, czy jakoś tak. Dodawać użytkownika do grupy autologin…itd. Trochę czasu to zajmuje. Fajnie byłoby dodać jakoś tą funkcję do systemu, tak aby zaznaczyć fajeczkę i wpisać hasło root-a i tyle. Ja zrobiłem trochę inaczej, poprzez odinstalowanie lightdm, potem xinit, profile, startx dopisać do startu i kodi wstaje aż miło. Dziękuję i pozdrawiam.

Dzięki za info, w wolnej chwili zainstaluje bez zaznaczania autologowania i obadam sprawę.

Ja ustawiłem na autologowanie, ale czasem włącza się ekran powitalny do logowania. Rzadko, ale czasem tak jest. Mi to nie przeszkadza - to ogólnie jest OK. OpenBox jako środowisko domyślne w Mabox jest super. System działa jak powinien - czasem “moje” jakieś próby coś pochrzanią - ale potem naprawię i OK.